Zawody Taekwon-Do – Bełchatów 2015

Comments Off on Zawody Taekwon-Do – Bełchatów 2015

Z minioną sobotę w Bełchatowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF oraz Otwarte Mistrzostwa Skrzatów, Kadetów i Młodzików. W zawodach wystartowało 30 reprezentantów naszej Akademii Taekwon-do.
W grupie Skrzatów reprezentanci BAT Bełchatów zdobyli dwa złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali. Najlepszymi zawodnikami tej kategorii wiekowej byli Olena Papuga i Miłosz Karnawalski.
Kadeci zdobyli sześć złotych medali, trzy srebrne i pięć brązowych. Najlepsi w tej kategorii byli Zuzanna Niewiadomska i Stanisław Maciejewski.
W kategorii Młodzików zdobyliśmy jedno złoto, dwa srebra i pięć brązowych krążków. Najlepszy wśród Młodzików okazał się Jakub Politański.
Natalia Lipiec z CT Łódź okazała się najlepsza wśród wszystkich juniorów startujących w zawodach. Tuż za nią uplasowali się dwaj reprezentanci BAT Bełchatów – Dominik Szmelcuch i Krystian Gortat. Dominik wywalczył jeden złoty i dwa brązowe medale, Krystian zaś jedno złoto i brąz.
W klasyfikacji klubowej wśród juniorów Bełchatowska Akademia Taekwon-do zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Centrum Taekwon-Do Łódź i Klub Taekwon-Do Tradycyjnego w Łodzi.