Wyniki Grand Prix Polski Seniorów i Młodzieżowców 11-13.05.2012 r. Kłobuck

Comments Off on Wyniki Grand Prix Polski Seniorów i Młodzieżowców 11-13.05.2012 r. Kłobuck

W miniony weekend w Kłobucku odbył się drugi Puchar Polski – Grand Prix Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów. Były to eliminacje seniorów do Mistrzostw Polski. Naszą Akademię Taekwon-Do reprezentowało 4 zawodników:
1. Łączyński Mariusz – układy uczniowskie
2. Gortat Krystian – układy uczniowskie + walki do 58kg
3. Pabich Szymon – walki do 70kg + techniki specjalne
4. Ćwilkiński Adrian – walki powyżej 70kg + techniki specjalne
Mariusz Łączyński okazał się najlepszy w swojej konkurencji i zdobył złoty medal jako nasz jedyny senior. Wynik ten daje pewną kwalifikację Mariuszowi do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w Ciechanowie.
Jeden z najmłodszych zawodników Grand Prix – Krystian Gortat – pokonał wszystkich (starszych od siebie) juniorów w konkurencji układów uczniowskich i otrzymał z rąk Prezesa Polskiego Związku Taekwon-Do Tadeusza Łobody złoty medal. Jest to największy sukces Naszego „juniora młodszego” na zawodach tak wysokiej rangi. Wyniki Krystiana napawają ogromnym optymizmem na przyszłość.
Pozostali zawodnicy, mimo olbrzymich starań, nie zdołali przebić się do strefy medalowej. Wszyscy Nasi reprezentanci zdobyli cenne doświadczenia, które na pewno wykorzystają w następnych turniejach Taekwon-Do.