Trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów

Comments Off on Trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów

W miniony weekend, 14 – 16 maja 2021, w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Do kotliny Kłodzkiej przyjechało 224 zawodników z 49 Klubów z całej Polski. Bełchatowską Akademię Taekwon-Do reprezentowały dwie juniorki: Aniela Lewandowska i Natalia Ciążyńska.

Dziewczyny wywalczyły 3 medale brązowe w kategorii juniorek, Aniela w walkach -45 kg i układach oraz Natalia w walkach -65 kg. Wynik na tych zawodach to historyczne wydarzenie dla Naszej Akademii, gdyż po raz pierwszy zdobyliśmy aż 3 medale na zawodach najwyższej rangi w kraju. Bardzo dużo wysiłku kosztowało zdobycie medalu Anielkę w układach, ponieważ w kategorii miała 56 przeciwniczek i musiała stoczyć aż 5 pojedynków, żeby zdobyć upragniony medal Mistrzostw Polski. Natalia w układach niestety przegrała pierwszy pojedynek z reprezentantką Polski Amelią Małyską i odpadła z dalszej rywalizacji. W konkurencji walk Aniela i Natalia wywalczyły po jednym brązowym medalu w swoich kategoriach wagowych, Aniela -45 kg i Natalia -65 kg.

Dziewczyny startowały jeszcze w dwóch konkurencjach, techniki specjalne i testy siły, jednak tutaj nie zdołały wywalczyć pozycji medalowych. Mistrzostwa Polski były mocno obsadzone zawodnikami z Kadry Narodowej, dlatego zdobycie medali tak bardzo cieszy. Każdy start w różnych konkurencjach to ogromne doświadczenie, którego nie zdobędzie się trenując tylko na Sali.

W treningach nie zwalniamy tempa, gdyż już 28 maja Bełchatowska Akademia TKD jedzie na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do Nowej Rudy Słupiec, gdzie 12 młodych adeptów z Bełchatowa powalczy o medale.

Sorry, the comment form is closed at this time.