Seminarium dla stopni mistrzowskich 2012

Comments Off on Seminarium dla stopni mistrzowskich 2012

Polski Związek Taekwon-Do od dawna docenia rolę kształcenia i dokształcania kadr szkoleniowych. To stałe podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności jest jedną z przyczyn sukcesu polskich zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym. Sami trenerzy doceniają bardzo możliwość udziału w tego typu szkoleniach licznie w nich uczestnicząc. Tak też było tym razem.
W terminie 7-8 stycznia 2012r. w Łodzi zostało zorganizowane seminarium przed wszystkim dla instruktorów, ale skierowane również do wszystkich innych osób posiadających stopnie mistrzowskie. Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za jego organizację był Michał Cytryniak –IV Dan, główny instruktor w klubie Centrum Taekwon-Do Łódź.
Celem takiego seminarium jest wspólny trening z nastawieniem na doskonalenie bardzo złożonych koordynacyjnie kombinacji, zawierających skomplikowane ruchy lub sekwencje ruchów często wykonywanych w przeciwną stronę niż te funkcjonujące w układach, które jednocześnie dostarczają ćwiczącym wiele zabawy i satysfakcji, a także powtórzenie wszystkich 24 układów i przypomnienie szczegółów technicznych.
Układ ćwiczeń przygotował Mistrz Jerzy Jedut –VII Dan, który poprowadził całe seminarium. Gośćmi specjalnymi byli Mistrz Janusz Gutkowski – VII Dan i Mistrz Tadeusz Łoboda – VII Dan, którzy także czynnie brali udział w całym seminarium.
Seminaria tego rodzaju są również okazją do wymiany poglądów, rozmów oraz pozyskania najnowszych informacji dotyczących Taekwon-Do w kraju i za granicą.
Zajęcia nie są zbyt intensywne, ale wymagają od uczestników koncentracji.
W sobotę wieczorem wszyscy spotkali się w jednej z licznych łódzkich restauracji na wspólnej kolacji. Miasto Łódź zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie prezentując się okazale poprzez liczne, świąteczne iluminofonie.
Uczestnikom tak bardzo podobało się seminarium w Łodzi, że postanowili, że kolejne szkolenie dla stopni mistrzowskich także odbędzie się w tym mieście.
Fotografie z seminarium autorstwa Piotr Trojanowskiego można obejrzeć na profilu Polskiego Związku Taekwon-Do w galerii.