Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Kłobucku

Comments Off on Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Kłobucku

Za nami udany występ Naszych seniorów i juniorów na Pucharze Polski, który odbył się w Kłobucku w miniony weekend. Po przyjeździe na miejsce “dostaliśmy” niemiłą niespodziankę od sędziów w postaci niedopuszczenia dwóch naszych juniorów do zawodów. Marcin i Paweł nie spełniali minimalnych wymogów co do posiadanego stopnia, żeby mogli wystartować w konkurencjach juniorów. Jednak po szybkiej interwencji trenera udało się (jedynie) Pawła dopisać do wal z seniorami. W sobotę od godziny 9:00 rozpoczęły się zawody. Na “pierwszy ogień” poszły dziewczyny i Nasza Martusia wywalczyła brązowy medal w konkurencji ukłądów III DAN. Po układach kolej przyszła na Pawła. Kategoria walk do 70 kg to jedna z najtrudniejszych grup, w której właśnie Paweł musiał zmierzyć się z bardzo doświadczonym reprezentantem Kraju Jędrzejem Grzędowiczem. Mimo ogromnych obaw Pawła przed walką udało nam się zrealizować zadania taktyczne i mimo przegranej walki zeszliśmy z maty zadowoleni. W godzinach popołudniowych przyszedł czas na “dojrzałych” zawodników gdzie Wasz trener wraz z innymi trenerami rywalizowali w konkurencji układów stopni DAN. W końcowej klasyfikacji Trener Wiktor zajął III miejsce.
Drugi dzień zawodów był zarezerwowany dla juniorów. Nasz “czarny koń”, Krystian, pokazał najwyższą klasę zdobywając srebro w układach I DAN. W drodze do medalu pokonał trzech zawodników w tym dwóch z kadry Polski. W finałowym pojedynku Krystian musiał uznać wyższość trzeciego z kolei kadrowicza przegrywając werdyktem 3:2. Złoto było bardzo blisko. W walkach Krystianowi zabrakło nieco szczęścia, gdyż przegrał pojedynek o brązowy medal z mocnym zawodnikiem Lotosu Jabłonna. Również Szynon zaliczył świetny występ w walkach -68kg. W pierwszym pojedynku pokonał kadrowicza z Działoszyna i wygrał także kolejny pojedynek. Do walki o medal Szymon nie mógł wystąpić ze względu na kontuzję, która ujawniła się po wcześniejszych pojedynkach. Największy Nasz zawodnik, Adrian, mimo niezłego występu przegrał swoje dwie walki.
Podsumowując, zawody w Kłobucku uważamy za udane. Doświadczenie zdobyte na Pucharze zaowocuje na pewno na kolejnych zawodach. Gratulujemy medalistom.

Galeria

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.