Puchar Polski Seniorów i Jun. 2017

Comments Off on Puchar Polski Seniorów i Jun. 2017

Trzy medale przywieźliśmy z Pucharu Polski w Mykanowie. W piątek 3 marca do Częstochowy przyjechało ponad 300 zawodników Taekwon-do, aby walczyć o miejsca w Kadrze Narodowej oraz prawo startu w Mistrzostwach Polski Seniorów. W pucharze wystartowało 174 seniorów z 36 klubów i 142 juniorów z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do, w tym siedmioro zawodników z Naszej Akademii Taekwon-Do.
IMG_9011
IMG_9220
IMG_9437
Sobota była dniem rywalizacji seniorów, którzy walczyli na czterech planszach do układów i walk oraz piątej do technik specjalnych. Na matach widać było presje związaną z kwalifikacją do kadry Narodowej. Najlepszy występ z Bełchatowskiej Akademii zaliczyła trenerka Marta Mysur zdobywając dwa srebrne medale – w układach formalnych IV DAN i w technikach specjalnych. W sobotniej części zawodów z BAT Bełchatów brali również udział: Miłosz Owczarek, Damian Chamczyk, Joanna Osowska i Kamil Potoczny. Długi sobotni dzień zakończył się galą finałową, podczas, której pojedynki Taekwon-do przeplatane były pokazami miejscowej orkiestry i mażoretek podzielonych na różne grupy wiekowe.
W niedziele starty swoje mieli juniorzy. Z BAT wystartowali: Zuzanna Maciejewska, Aleksandra Łebek, Joanna Osowska i Kamil Potoczny. Z całej czwórki medal wywalczył jedynie Kamil w walkach do 75kg. Dużym „niefartem” może pochwalić się Asia Osowska, gdyż po bardzo wyrównanym pojedynku o brązowy medal z zawodniczką Dragona Janów, w ostatnich sekundach straciła jeden punkt, który przechylił szalę na stronę przeciwniczki.
Kolejne zawody, w których weźmiemy udział to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych. Już 18 marca do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przyjadą zawodnicy z województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego aby walczyć o kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
Zapraszamy do GALERII