Puchar Europy – Lublin 2017

Comments Off on Puchar Europy – Lublin 2017

Wielki sukces Magdaleny Kulbat – dwa medale Pucharu Europy w Taekwon-Do.
PE 2017 (33)
Od 9 do 11 czerwca 2017 roku na matach Hali Sportowej Globus w Lublinie odbywał się VIII Puchar Europy w Taekwon-do. W turnieju brali udział zawodnicy i zawodniczki reprezentujący 15 państw i 51 klubów, w tym z naszej Akademii Taekwon-Do aż 22 zawodników. W pierwszym dniu do boju ruszyli najmłodsi, łącznie 370 startujących dzieci 10-12 lat i kadetów 12-14 lat, którzy brali udział w dwóch konkurencjach: układów i walki sportowej.
Wspaniały występ zaliczyła młodziutka 12-sto letnia Magdalena Kulbat, która zdobyła medale w obu konkurencjach. Magdalena okazała się niepokonana w walkach w kategorii wagowej do 48 kg. Trzy pojedynki zdecydowanie wygrała i tym samym zdobyła Puchar Europy 2017 i złoty medal w tej konkurencji. Magdalena zdobyła również medal w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich – tym razem brązowy.
PE 2017 (3)

PE 2017 (26)

PE 2017 (27)
Był to pierwszy występ Magdy w tak prestiżowym turnieju i od razu taki sukces – jestem bardzo dumny z postawy Magdy, ale również jestem dumny z reszty zawodników BAT-u startujących w Pucharze, gdyż wykazali się ogromną odwagą stając naprzeciw wielkim sławom Taekwon-Do. Tak dobry występ Magdy rokuje dla niej świetną przyszłość w Taekwon-Do. Trzeci medal dla Bełchatowskiej Akademii wywalczyła Julia Majda, trenująca na co dzień pod okiem Marty Mysur. W konkurencji układów stopni uczniowskich kadetek Julia zdobyła brązowy krążek. Julia trenuje dopiero od dwóch lat, a już świetnie się spisuje na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Kolejne zawody potwierdzają, że Taekwon-Do w Naszym mieście świetnie się rozwija. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących zawodników.

Sorry, the comment form is closed at this time.