MMC 2018

MMC (23)

MMC (56)

MMC (127)

W miniony weekend odbył się XII Międzynarodowy Turniej Taekwon-do, Mazovia Masters Cup 2018 w Ciechanowie. Do grodu Księcia Mazowieckiego przyjechało 626 zawodników z 52 klubów. W Ciechanowie zameldowali się reprezentanci klubów Taekwon-do z Białorusi, Gruzji, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Polski. Rywalizacja toczyła się w kategoriach: dzieci, kadetów, juniorów, seniorów i seniorów starszych (weteranów). Wraz z trenerami, sędziami i osobami towarzyszącymi niespełna tysiąc osób przez dwa dni żyło rywalizacją jaka toczyła się na matach Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR w Ciechanowie. Z naszej Akademii startowało dwunastu zawodników. W kategorii dzieci startowała Olena Papuga i Natalia Szala, w kategorii kadetów: Magdalena Kulbat, Zuzanna Angerman, Natalia Ciążyńska, Natalia Majchrzak, Anna Ambrozik, Stanisław Maciejewski, Kacper Łucarz i Hubert Kowalczyk-Gorgoń, w kategorii juniorów mieliśmy jednego reprezentanta Kacpra Brosia i w kategorii weteranów debiutował Sergiusz Papuga. Najlepiej na Mazovii wypadła Magdalena Kulbat zdobywając złoty medal w konkurencji układów formalnych 1 cup – I dan oraz brązowy medal w walkach do 54 kg. Obok Magdy na podium stanęła Zuzanna Angerman zdobywając brązowy medal w konkurencji układów formalnych 1 cup – I dan. W tej samej konkurencji układów startowała Natalia Ciążyńska. Nie udało jej się zdobyć medalu, przegrywając pojedynek o wejście do strefy medalowej. Kolejny brązowy medal wywalczyła nasza najmłodsza zawodniczka Olena Papuga, która po dwóch świetnych walkach, w kategorii do 36 kg, stanęła na najniższym stopniu podium. Bardzo blisko medalu była Natalia Majchrzak, walcząca w kategorii do 48 kg kadetek. Natalia pewnie wygrała pierwszy pojedynek, a w drugiej walce, o wejście do strefy medalowej, w ostatnich sekundach tracąc kilka cennych punktów oddała zwycięstwo przeciwniczce. Bardzo dobrą walkę w kategorii do 48 kg kadetów rozegrał Stanisław Maciejewski. Niestety bardzo podobnie jak Natalia, w ostatniej sekundzie walki otrzymał wysoko punktowany cios, który zmienił werdykt na korzyść przeciwnika. Największe słowa uznania należą się Sergiuszowi Papudze, który pierwszy raz startował w zawodach Taekwon-Do. Po raz pierwszy na własnej skórze odczuł stres jaki zawodnicy mają podczas konfrontacji z innymi zawodnikami. Pięciu sędziów bezwzględnie ocenia pokaz umiejętności Taekwon-Do. W grupie weteranów jest na pewno najtrudniej przygotować się do zawodów, gdyż obowiązki rodzinne, praca i wiek zawodników utrudniają doskonalenie technik każdej sztuki walki. Sergiusz niestety przegrał swój pojedynek, który był walką o wejście do strefy medalowej. Zawody w Ciechanowie to duże międzynarodowe zawody, które są świetnym doświadczeniem dla każdego zawodnika i trenera. Możliwość startów z klubami zagranicznymi poszerza nasz warsztat techniczny, dlatego tak chętnie zawodnicy próbują swoich sił na Master Mazovia Cup już od 12 lat. Wielkie gratulacje dla całej ekipy z BAT Bełchatów startującej na MMC 2018. Każdy start przybliża Was do sukcesu.
Zapraszamy do GALERII z zawodów.