Mistrzostwa Taekwon-Do w Bełchatowie

Comments Off on Mistrzostwa Taekwon-Do w Bełchatowie

Zawodnicy z Naszej Akademii zdobyli aż 14 medali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do, które odbyły się w sobotę 5 kwietnia br. w Bełchatowie.
Na najwyższym podium dwukrotnie stawał nasz najlepszy junior – Krystian Gortat, który w kategoriach układów stopni mistrzowskich I DAN i technik specjalnych nie dał rywalom żadnych szans. W kategorii walk Krystian zajął trzecie miejsce. Zdobycie trzech medali przez Krystiana było podstawą do otrzymania tytułu najlepszego zawodnika w turnieju. Dla Krystiana bełchatowski turniej był ostatnim występem przed zgrupowaniem Kadry Narodowej oraz przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się już za dwa tygodnie we Włoszech (w dniach 24-27.04.2014).
Taki sam dorobek medalowy jak Krystian uzyskał Adrian Ćwikliński zdobywając dwa złote medale w kategoriach walk powyżej 75kg i układach stopni uczniowskich. Brązowy medal Adrian otrzymał za konkurencję technik specjalnych.
Kolejnym medalistą bełchatowskich mistrzostw był Igor Sobański, który zdobył złoty medal w kategorii indywidualnych walk do 75kg oraz srebrny medal w kategorii układów stopni uczniowskich.
Najlepiej wśród juniorów młodszych zaprezentował się Kamil Potoczny zdobywając złoty medal w kategorii technik specjalnych mężczyzn oraz dwa brązowe medale w kategoriach walk do 58kg i układach stopni mistrzowskich I DAN.
Dwa srebrne medale odebrał Dominik Szmelcuch biorący udział w walkach do 58kg oraz układach stopni mistrzowskich I DAN.
Ostatnim medalistą z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do był Jakub Sokołowski, który zdobył srebrny medal w kategorii walk do 64kg.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Taekwon-Do wzięło udział 70 zawodników
z 8 klubów. Bełchatowscy zawodnicy zdobyli 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. W klasyfikacji klubowej Bełchatowska Akademia Taekwon-Do zajęła najwyższe podium.

Sorry, the comment form is closed at this time.