Mistrzostwa Świata 2013 za nami

Comments Off on Mistrzostwa Świata 2013 za nami

W dniach 24 – 27 października 2013r. odbyły się XVIII Mistrzostwach Świata Seniorów i XII Juniorów w Taekwon-Do. Do Benidorm w Hiszpanii przyjechało 1042 zawodników, w tym 623 seniorów i 419 juniorów, reprezentujących łącznie 55 państw. Nasza reprezentacja była jedną na najliczniejszych (20 kobiet i 29 mężczyzn), a wśród nich debiutowali zawodnicy z Bełchatowa: Krystian Gortat i Marta Mysur.

Krystian startował w konkurencji: indywidualnych walk do 62kg, gdzie zajął 17 miejsce (na 36 startujących zawodników) oraz indywidualnych układów mistrzowskich 1 Dan, gdzie zajął 9 miejsce (na 70 startujących zawodników). Największym sukcesem Krystiana zakończył się występ w konkurencji drużynowych układów. Wraz z pięcioma kolegami Krystian wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata.
Marta startowała w konkurencji: indywidualnych technik specjalnych, gdzie zajęła 4 miejsce (na 26 startujących zawodniczek) oraz indywidualnych układów mistrzowskich 3 Dan, gdzie zajęła 17 miejsce (na 29 startujących zawodniczek). Ostatnią konkurencją, w której mogliśmy oglądać Martę to drużynowe techniki specjalne. Wraz z dwiema koleżankami Marta zajęła 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.
W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii) zdobywając w Hiszpańskim Benidorm 27 medali. Taki wynik reprezentacji Polski to wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorzy – zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata.
Na powrót naszych kadrowiczów przygotowaliśmy małą (słodką) niespodziankę. Przywitanie (zamiast chlebem i solą) tortem i widelcem było dużym zaskoczeniem dla Marty i Krystiana. Oczywiście torcikiem zostali poczęstowani wszyscy uczniowie z grupy zaawansowanej.
Wielkie dzięki dla Krystiana i Marty za ich występ w Mistrzostwach i za te emocje trwające całe długie cztery dni 🙂 Wierzę, że na kolejnych Mistrzostwach zdobędziecie wymarzone medale.