Mistrzostwa Polski Seniorów 2014

Comments Off on Mistrzostwa Polski Seniorów 2014

W dniach 7 i 8 czerwca odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów. Do Częstochowy przybyli najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy uzyskali kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych. O medale i tytuł Mistrza Polski z naszego klubu walczyli: Marta Mysur, Agnieszka Sobczak, Krystian Gortat, Marcin Sidowski i Damian Sidowski.


Najlepszą zawodniczką w konkurencji technik specjalnych okazała się Marta Mysur, nie dając swoim koleżankom żadnych szans na złoty krążek. Tytuł Mistrzyni Polski w technikach specjalnych Nasza Marta przywiozła do Bełchatowa. Marta startowała również w walkach i układach. W tych konkurencjach zdobyła medale brązowe. Marta próbowała swoich sił w testach siły, ale niestety bez powodzenia. Kolejnym medalistą z Bełchatowskiej Akademii TKD był Krystian Gortat, który wywalczył brązowy medal w układach stopni mistrzowskich I DAN. Krystian startował także w walkach, ale wybity kciuk nie pozwolił mu pokazać co na prawdę potrafi 🙂 Mimo bolesnej kontuzji Krystian stoczył dwa ciężkie pojedynki i pokazał swój mocny charakter. Gratulacje za wytrzymałość. Także w testach siły nie poszło Krystianowi tak jak sobie zaplanował 🙂
Agnieszka Sobczak walczyła o medal w konkurencji układów uczniowskich. Pierwszy pojedynek z łatwością wygrała z koleżanką z Legnicy, natomiast w kolejnym starciu Agnieszka uległa zawodniczce z Dragona Janów. Tym razem nie udało się przywieźć medalu. Start w testach siły również nie przyniósł medalu.
Damian Sidowski startował w układach, walkach i technikach specjalnych. Niestety występ zakończył się poza strefą medalową.
Marcin Sidowski po raz pierwszy próbował swoich sił w technikach specjalnych i testach siły. Niestety bez powodzenia.
Cztery medale zdobyte na tych Mistrzostwach pozwoliły na uzyskanie wspaniałego wyniku w kwalifikacji klubowej, gdzie Bełchatowska Akademia TKD zajęła dziewiąte miejsce. Jest największy sukces naszego klubu.
Bardzo dziękuję zawodnikom za ich postawę i gratuluję wyników.

GALERIA

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.