Mistrzostwa Polski Juniorów

Comments Off on Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniu 2 czerwca 2013r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-Do w Nowej Rudzie. Na ziemię kłodzką przyjechało 38 klubów, które wyłonione zostały w kwalifikacjach do MPJ, aby walczyć o tytuły najlepszych zawodników w Kraju w kategorii juniora. Z Bełchatowa w zawodach startowali: Agnieszka Sobczak (najlepsza zawodniczka z turniejów eliminacyjnych do MP), Adrian Ćwikliński oraz Marcin Sidowski.


Zawody rozpoczęły się konkurencją układów formalnych. Jako pierwsza z Bełchatowa wystąpiła Agnieszka Sobczak i niestety w pierwszym pojedynku odpadła z rywalizacji. Następną konkurencją były walki. Nasza zawodniczka walczyła w kategorii wagowej do 60 kg. Pierwsze dwie walki Agnieszka wygrała zdecydowaną przewagą punktową co pozwoliło jej na walkę w finale o tytuł Mistrzyni Polski Juniorów. Do finału Agnieszka przystąpiła w ogromnym skupieniu, gdyż jej przeciwniczką była bardzo mocna i utytułowana reprezentantka Polski Anna Kucharska. Po bardzo dobrych dwóch rundach walki Agnieszka Sobczak przegrywając pojedynek finałowy wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów w Taekwon-Do. Jest to największy sukces Bełchatowskiej zawodniczki w jej karierze zawodniczej. To nie koniec startu Agnieszki. Ostatnim etapem Mistrzostw były techniki specjalne, w których Agnieszka „wyskakała” 5 miejsce spośród 24 zawodniczek.
W walkach mężczyzn startowali również Adrian Ćwikliński w kat. +75 kg i Marcin Sidowski w kat. – 75 kg. Adrian mimo słabszych występów w eliminacjach już w pierwszej walce Mistrzostw potwierdził swoją klasę z ubiegłego roku. Od początku zaczął dyktować swoje warunki wygrywając zdecydowanie pojedynek. W drugiej walce Adrian doznał kontuzji i walkę musiał poddać co spowodowało, że przeszedł do grupy repasażowej. Tam, po interwencji lekarza, dalej mógł kontynuować walki. Do trzeciego starcia o medal brązowy Adrian wyszedł mocno zdeterminowany, gdyż rok temu również zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Chciał pokazać, że nie przez przypadek był drugim wicemistrzem. Przeciwnik Adriana we wcześniejszej walce doznał urazu ręki i nie podjął walki o medal dzięki czemu Adrian Ćwikliński wywalczył brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski Juniorów.
Dobry występ w walkach zaliczył również Marcin Sidowski. Niestety pierwszą walkę przegrał z zawodnikiem Dragona Janów przechodząc do repasaży. W grupie repasażowej Marcinowi udało się wygrać tylko jeden pojedynek co dało mu 9 miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw. Marcin Sidowski jest zawodnikiem o najmniejszym doświadczeniu turniejowym, a mimo to świetnie wykorzystał swoje umiejętności i pokazał ogromną wolę walki.
Wielkie gratulacje dla Naszych medalistów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.