Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Comments Off on Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

W dniach 28 – 30 maja 2021, w Nowej Rudzie – Słupiec, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Do walki o medale MP przyjechało 382 zawodników z 48 Klubów z całej Polski. Bełchatowską Akademię Taekwon-Do reprezentowało dziewięciu zawodników: BANASZKIEWICZ JULIANNA, BOCIAN NATALIA, BOROWIEC BARTOSZ, KULBAT MAGDALENA, MACIEJEWSKI STANISŁAW, MŁODZIENIA NIKOLA, OWCZAREK ZOFIA, PAPUGA OLENA, SZALA NATALIA.

Jedyny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych dla Bełchatowskiej Akademii zdobyła Olena Papuga w kategorii walk -42 kg. Tuż za podium w tej samej kategorii była Natalia Bocian, która przegrała właśnie z Oleną w walce półfinałowej. Bardzo dobre występy zaliczyli Magdalena Kulbat i Stanisław Maciejewski, którzy w kategorii układów dziewcząt i chłopców zajęli miejsca tuż za podium.

Ważne miejsca dla Klubu, czyli miejsca punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego, zdobyli: Julianna Banaszkiewicz – 7 miejsce w walkach -46 kg, Magdalena Kulbat – 9 miejsce w walkach -55 kg, Stanisław Maciejewski – 9 miejsce w walkach -52 kg, Zofia Owczarek – 9 miejsce w układach „1 cup – II DAN” oraz Zofia Owczarek – 13 miejsce walki -60 kg.

Mimo braku medali wyniki naszych taekwondoków bardzo cieszą, ponieważ wszystkie kategorie na Mistrzostwach Polski JM były obsadzone dużą ilością zawodników. Przebicie się w okolice strefy medalowej było ogromnym wyzwaniem i jak widać wielu się to udało.

Sorry, the comment form is closed at this time.