Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2019

Comments Off on Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2019

W miniony weekend 24-26.05.2019r. w Nowej Rudzie-Słupiec, odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do ITF. Na starcie stanęło 288 zawodników z 54 klubów. Po dwóch turniejach eliminacyjnych dziewięcioro zawodników naszej Akademii zdobyło kwalifikacje do MP: Angerman Zuzanna, Ciążyńska Natalia, Kulbat Magdalena, Lewandowska Aniela, Majchrzak Natalia, Owczarek Zofia, Szpak Agnieszka, Łucarz Kacper oraz Maciejewski Stanisław. Niestety z powodu kontuzji Staś Maciejewski nie wziął udziału w Mistrzostwach.
20190525_115808

20190525_143509

61132048_10219154533722507_6922212367354822656_o
Najlepszy występ i tytuł II Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych w układach mistrzowskich wywalczyła Magdalena Kulbat. Magda pewnie zwyciężyła pierwszy pojedynek z aktualną Mistrzynią Świata Karoliną Dziurą. Dodało jej to skrzydeł i kolejne dwa pojedynki również zdecydowanie wygrała. W półfinale Magdalena nie jednogłośnie przegrała walkę o finał i musiała zadowolić się brązowym medalem Mistrzostw Polski. Mimo ogromnego apetytu na złoto uważam, że 3 miejsce dla 14-sto letniej juniorki młodszej to wielki sukces, tym bardziej, że Magdalena była najmłodszym rocznikiem w swojej kategorii, co dobrze wróży na jej starty w przyszłości.
W tej samej kategorii układów mistrzowskich dobry występ miała Natalia Ciążyńska, która pewnie wygrała dwa pojedynki. Niestety w ćwierćfinale Natalia uległa kolejnej aktualnej Mistrzyni Świata Alicji Slian i tym samym nie dostała się do strefy medalowej.
W kategorii układów mistrzowskich startowali również: Łucarz Kacper, Szpak Agnieszka, Lewandowska Aniela, Angerman Zuzanna. Niestety zawodnicy nasi odpadli z walki o medale już w pierwszych pojedynkach.
W konkurencji technik specjalnych startowały: Ciążyńska Natalia, Kulbat Magdalena i Szpak Agnieszka. Tutaj niestety „dyspozycja dnia” była niesprzyjająca i nic się nie udawało kopnąć. Najwyżej z naszych zawodniczek uplasowała się Magdalena Kulbat zajmując 6 miejsce.
Dobry występ zaliczyły dziewczęta w konkurencji walki sportowej. Co prawda nie udało się zdobyć medali, ale kilka wygranych pojedynków pokazało, że ciężka praca na treningach owocuje umiejętnościami prowadzenia walki pod swoje dyktando. Natalia Ciążyńska stoczyła 4 pojedynki, z czego 2 wygrane. Magdalena Kulbat również stoczyła 4 pojedynki, z czego 2 wygrane. Agnieszka Szpak, Zofia Owczarek i Natalia Majchrzak przegrały po dwie walki, ale godnie zaprezentowały swoje umiejętności.
Wszyscy zawodnicy z BAT Bełchatów walcząc o medale i punkty dla Klubu przyczynili się do 24 pozycji (na 52 kluby z Polski) w klasyfikacji punktowej Klubów. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do dalszej pracy nas swoimi umiejętnościami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.