Mistrzostwa Polski Juniorów 2014

Comments Off on Mistrzostwa Polski Juniorów 2014

W niedzielę 25 maja 2014r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W Bystrzycy Kłodzkiej o tytuł Mistrza Polski walczyło 106 zawodników Taekwon-do z 34 klubów zrzeszonych w PZTKD, w tym czterech zawodników z naszego klubu: Agnieszka Sobczak, Krystian Gortat, Adrian Ćwikliński i Igor Sobański. Cztery brązowe medale dla Bełchatowa wywalczyli Agnieszka i Krystian.
Agnieszka pierwszy brąz zdobyła w walkach do 60kg, a drugi w technikach specjalnych. Ten drugi medal był zdobyczą na miarę prawdziwego Mistrza, gdyż Agnieszka mając skręconą kostkę podjęła walkę o “niemożliwe” i udowodniła wszystkim, że (dla Agnieszki) nie ma rzeczy niemożliwych 🙂
Krystian pierwszy medal wywalczył w układach stopni mistrzowskich I DAN. Poziom Juniorów w tej konkurencji był bardzo wysoki i dlatego uważam, że 3 miejsce Krystiana to duży sukces. Drugi medal zdobyty został w walkach w kategorii do 62kg. I tu również nie było lekko 😉 Zawodnicy byli świetnie przygotowani do Mistrzostw i każdy pojedynek wył bardzo wyrównany. O końcowym wyniku często decydowały akcje przeprowadzane w ostatnich sekundach pojedynku.
Niestety ani Adrian ani Igor nie zdobyli medalu na tych Mistrzostwach, ale zdobyli za to bardzo cenne doświadczenie.

Sorry, the comment form is closed at this time.