Mistrzostwa Europy za nami

Comments Off on Mistrzostwa Europy za nami

51 medali Mistrzostw Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli w Riccione reprezentanci Polski – 28 wywalczyli seniorzy, a 23 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz dwudziesty drugi w historii). Wynik osiągnięty na włoskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF w Europie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorki – zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów i juniorów. W zawodach rywalizowało 560 sportowców z 29 państw.
Nasi zawodnicy z Bełchatowa również przyczynili się do tego sukcesu. Krystian i Marta zdobyli dwa złote medale na Mistrzostwach w Riccione. Oba medale w drużynowych konkurencjach technik specjalnych.