Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Bełchatowie – wyniki

Comments Off on Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Bełchatowie – wyniki

W sobotę 18 marca 2017 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Taekwon-Do dla Juniorów i Juniorów Młodszych. Równolegle odbywały się także Otwarte Mistrzostwa Młodzików dla dzieci w wieku 11-13 lat. W zawodach łącznie rywalizowało niespełna 130 zawodników z klubów reprezentujących m.in. Łódź, Bełchatów, Działoszyn, Poznań, Rawicz, Pyzdry (koło Poznanie) i Tomaszów Mazowiecki. Na matach zmagano się w konkurencjach układów, walk i technik specjalnych. Zawodnicy Naszej Akademii wywalczyli w sumie 25 medali, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych. Tytuł najlepszej zawodniczki wśród juniorek (17-18 lat) uzyskała Joanna Osowska zdobywając aż trzy złote medale. Kamil Potoczny wywalczył jeden złoty medal (układy I DAN) i dwa srebrne (walki -75kg i techniki specjalne). Wśród juniorów młodszych (14-16 lat) najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Maciejewska, która zdobyła srebrny medal w walkach do 55 kg i brązowy medal w technikach specjalnych. Dobrze w tej grupie wiekowej zaprezentował się także Kacper Broś zdobywając brąz w walkach do 58 kg. W grupie młodzików najlepiej wypadła Magdalena Kulbat zdobywając złoto w układach dziewcząt powyżej 6 kup i srebro w technikach specjalnych, co pozwoliło jaj uzyskać tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Medale dla młodzików zdobyli również: złoto – Majda Julia i Maciejewski Stanisław (układy), srebro – Skrzypczyk Maja, Ciążyńska Natalia, Łucarz Kacper (układy) i brąz – Gacek Zuzanna, Czajka Anna, Frukacz Katarzyna, Angerman Zuzanna, Niewiadomska Zuzanna, Wójcik Alex, Kowalczyk-Gorgoń Hubert (układy) oraz Lewandowska Aniela (techniki specjalne).
Najbliższy start zawodników z Bełchatowa odbędzie się już 1-2 kwietnia w Bartoszycach (Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów) oraz II eliminacje Mistrzostw Polski w Taekwon-Do 9 kwietnia w Poznaniu.