Medale Mistrzostw Europy

Comments Off on Medale Mistrzostw Europy

W dniach 20-23 kwietnia odbywały się Mistrzostwa Europy w Taekwon-Do Juniorów i Seniorów. W bułgarskiej stolicy, Sofii, startowało prawie 1000 zawodników z całej Europy, aby walczyć o medale „starego kontynentu”. Wśród reprezentacji Polski byli również zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do – Kamil Potoczny (kategoria junior) i Marta Mysur (kategoria senior).
18049706_1361944147205930_1766845665_o

18056260_1471278959562961_5524089365605420528_o

18119906_1367679193299092_1194122127_o
Świetny występ zaliczyła nasza Marta, która startowała w indywidualnych układach mistrzowskich IV DAN, technikach specjalny i konkurencji drużynowych technik specjalnych kobiet. W każdej z tych konkurencji Marta zdobyła medal. Do Bełchatowa przyjechały dwa medale brązowe (indywidualne układy i techniki specjalne) oraz jeden medal złoty (drużynowe techniki specjalne). Kamil Potoczny startował w konkurencji indywidualnych walk sportowych -75 kg oraz indywidualnych technik specjalnych mężczyzn. Niestety naszemu debiutantowi nie udało się zdobyć medali na Mistrzostwach Europy, natomiast występ jego można zaliczyć do udanych, gdyż zdobył ogromne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłych startach na zawodach krajowych i międzynarodowych.
Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 12 medali złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych. Polska po raz kolejny udowodniła, że jest niepokonana w Europie.

Sorry, the comment form is closed at this time.