Medale Mistrzostw Europy dla Marty i Krystiana

Comments Off on Medale Mistrzostw Europy dla Marty i Krystiana

Dziś wraca Polska Reprezentacja Taekwon-Do z Mistrzostw Europy, które odbyły w Szkocji. Od czwartku do niedzieli ubiegłego tygodnia 520 zawodników z 24 krajów walczyło o medale „starego kontynentu”.
W składzie Reprezentacji Polski byli również zawodnicy z Naszej Bełchatowskiej Akademii – Marta Mysur i Krystian Gortat. Oboje startowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Marta i Krystian wywalczyli aż siedem medali na tych Mistrzostwach.

ME 2015 (26) - Kopia

Bardzo dobry występ miał nasz junior – Krystian, który zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach indywidualnych: walk do 68kg i układów mistrzowskich II DAN. Poza tym Krystian został dwukrotnym Mistrzem Europy zdobywając złote medale w konkurencjach drużynowych układów oraz testów siły. Żeby tego było mało, Krystian wywalczył z kolegami z drużyny srebrny medal w technikach specjalnych i brązowy medal w walkach drużynowych.

ME 2015 (29)

Marta, podczas swojego występu w Szkocji, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy, wraz z drużyną seniorek, w konkurencji technik specjalnych. Niestety tym razem indywidualnie Marta była poza podium.
Występ naszych bełchatowian w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy, gdyż ilość medali wszystkich członków drużyny narodowej kraju ze wszystkich konkurencji składa się na wynik całej reprezentacji dając odpowiednie miejsce kraju w klasyfikacji generalnej. Marta i Krystian wraz z pozostałymi członkami reprezentacji wywalczyli prestiżowy tytuł “NAJLEPSZEGO KRAJU” dla Polski. Podobnie, jak przed rokiem we Włoszech, Polska triumfowała w klasyfikacji medalowej mistrzostw zdobywając 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych medali. Drugie miejsce zajęła Norwegia, trzecie Włochy.