Krystian Gortat Mistrzem Polski

Comments Off on Krystian Gortat Mistrzem Polski

Na XX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych reprezentant naszego klubu KRYSTIAN GORTAT został Mistrzem Polski.
W Ciechanowskich Mistrzostwach Polski wzięło udział 260 zawodników z 43 klubów. Bełchatowską Akademię reprezentowało sześciu zawodników: Gortat Krystian, Sobański Igor, Osowska Joanna, Szmelcuch Dominik, Potoczny Kamil i Sokołowski Jakub.
Najlepiej zaprezentował się Krystian Gortat, który zdobył złoty medal w układach formalnych stopni mistrzowskich DAN i tym samym otrzymał tytuł Mistrza Polski. Krystian z bardzo dobrej strony pokazał się rónież w walkach (w kategorii do 64 kg) czym zwrócił swoją uwagę trenerów Kadry Narodowej. W końcowej klasyfikacji zajął 9 miejsce w walkach.
Świetny występ na Mistrzostwach Polski zaliczyła (po raz pierwszy w swojej karierze zawodniczej) młodziutka Asia Osowska. Asia startowała w walkach w kategorii do 60 kg. W pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę z Ciechanowa jednak w kolejnych starciu musiała uznać wyższość bardzo mocnej zawodniczki z Lubartowa. W końcowej klasyfikacji zajęła 9 miejsce w walkach.
Również świetnie walczyli nasi reprezentanci z kategorii walk do 52 kg: Szmelcuch Dominik, Potoczny Kamil i Sokołowski Jakub. Kamil i Jakub wygrali po dwie walki. Mimo wyników daleko od podium występ całej trójki uważam za bardzo udany, darmo skóry nie oddałi 😉