Kolejne medale Naszych zawodników

Comments Off on Kolejne medale Naszych zawodników

Pięciu młodzików z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do brało udział w minioną sobotę (tj. 19 maja) w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łodzi. Wspaniały występ zaliczyła 13-letnia Joanna Osowska zdobywając złoty medal w konkurencji technik specjalnych oraz srebrny medal w układach formalnych. Ogromną radość Joanna sprawiła swoim rodzicom, którzy kibicowali córce w jej pierwszych w życiu zawodach Taekwon-Do. Wyniki osiągnięte przez Asię na Mistrzostwach Młodzików pozwoliły na otrzymanie tytułu Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Puchar dla Najlepszej Zawodniczki wręczyła organizator zawodów Pani Maria Zastocka – Prezes i Trener w Łódzkiej Akademii Sportu.


Kolejnym medalistą z Naszego klubu był 13-letni Kamil Potoczny. Kamil zajął 3 miejsce w konkurencji układów formalnych i otrzymał swój pierwszy brązowy medal z rąk organizatora. Kamil Potoczny oraz Jakub Sokołowski walczyli również o medale w konkurencji technik specjalnych. Zawodnicy z innych klubów postawili bardzo wysoko poprzeczkę, a mimo to Nasi zawodnicy walczyli bardzo walecznie i nie odpuszczali żadnej techniki. Zaliczali skoki bez zarzutu. Jednak zabrakło odrobinę szczęścia do medalu. Niestety Kamil i Jakub musieli uznać wyższość kolegów i zadowolić się jedynie miejscami tuż za podium.
Również niewiele brakło Łukaszowi Prubie do zdobycia medalu w układach formalnych. W ćwierćfinale Łukasz przegrał pojedynek wynikiem 2:3. Szkoda bo było tak blisko. Wierzę, że na kolejnych zawodach Łukasz zdobędzie upragniony medal.
W Mistrzostwach Młodzików Bełchatowską Akademię reprezentował również 12-letni Mateusz Kaczorowski. Niestety Mateuszowi nie udało się zdobyć medalu, ale jego wspaniała postawa i chęć wygrania dobrze wróży na przyszłość. Na pewno będzie kiedyś wspaniałym zawodnikiem Taekwon-Do.
Duża i ciężka praca zawodników na treningach i obozach procentuje podczas zawodów. Dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie i życzę kolejnych sukcesów.
galeria

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.