Historyczny medal Adriana Ćwilkińskiego

Comments Off on Historyczny medal Adriana Ćwilkińskiego

W dniach 1 – 3 czerwca 2012r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF w Nowej Rudzie. Z naszego miasta wystartowało 6 zawodników spośród 210 zawodników reprezentujących 40 klubów z 12 województw.


Pierwszy medal w historii bełchatowskiego Taekwon-Do na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (młodzież w wieku 14-16 lat) zdobył Adrian Ćwilkiński. Adrian startował w konkurencji walk w wadze ciężkiej +66kg. Cztery ciężkie pojedynki musiał Adrian stoczyć, żeby zdobyć wysokie 3 miejsce w tej kategorii. Również dobrze spisał się Adrian w technikach specjalnych (kopnięcie w deskę z wyskoku) zdobywając cenne punktu dla klubu.
Krystian Gortat startujący w walkach do 60kg świetnie rozpoczął swój start wygrywając pierwszy pojedynek. Niestety Krystian doznał kontuzji podczas walki i do kolejnego pojedynku nie został dopuszczony przez lekarza zawodów.
Świetny występ zaliczyli debiutanci z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do Agnieszka Sobczak (walki do 57kg) i Paweł Osowski (walki do 66kg). Agnieszka pokazała wielką wolę walki i pokonała dwie doświadczone zawodniczki. Ostatecznie uklasyfikowała się na 7 miejscu. Podobnie Paweł, wygrywając trzy pojedynki, pokazał że posiadając jeszcze niewysoki stopień można wygrywać z „mocnymi” zawodnikami. Paweł zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.
W Mistrzostwach wystartowali również Dominik Szmelcuch i Igor Sobański, obaj w konkurencji walk do 54kg. Igor i Dominik mimo niewygranych walk zrealizowali główne cele jakie trener założył przed ich występem i zdobyli, jak ich poprzednicy, cenne punkty dla klubu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.