Grand Prix Polski w Taekwon-Do

Comments Off on Grand Prix Polski w Taekwon-Do

W dniach 29-30 marca 2014r. ośmiu zawodników z Naszej Akademii Taekwon-Do wzięło udział w turnieju Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów, który odbył się w Rybniku. Turniej ten był szczególnie ważny dla Krystiana Gortata i Marty Mysur, gdyż decydował o powołaniu ścisłej Kadry Narodowej na zbliżające się w miesiącu kwietniu Mistrzostwa Europy.
Marta Mysur potwierdziła swoją wysoką formę zdobywając złoty medal w konkurencji technik specjalnych i tym samym zapewniła sobie miejsce w Kadrze na ME. Również występ Marty w układach (mimo, że bez medalu) przykuł uwagę trenerów Kadry Polski i być może również w tej konkurencji Marta wystartuje reprezentując Nasz kraj.
Bardzo dobrze zaprezentował się Krystian Gortat, który w kategorii Juniorów zdobył dwa srebrne medale, w walkach do 62kg i w układach stopni mistrzowskich I DAN. Bardzo wysoką formę Krystian pokazał również w walkach w kategorii Seniorów, gdzie stoczył kilka bardzo trudnych pojedynków ze starszymi kolegami w kategorii do 63kg. Nie udało się zdobyć medalu, ale występy Krystiana zauważone były przez trenerów Kadry Polski i powołanie Krystiana na Mistrzostwa Europy stało się faktem.
Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła Agnieszka Sobczak. Oba w konkurencji układów uczniowskich CUP (w seniorkach i juniorkach). Agnieszka również startowała w konkurencji walk, ale kontuzja jakiej doznała wyeliminowała ją z walki o medale i w klasyfikacji końcowej zajęła 5 miejsce w walkach do 60kg.
W Grand Prix startowali również: Kamil Potoczny, Joanna Osowska, Adrian Ćwikliński, Marcin Sidowski oraz Damian Sidowski. Tej grupie zawodników nie udało się tym razem zdobyć pozycji medalowych, ale uważam ich występ za bardzo udany i wierzę, że zdobyte doświadczenie na tym turnieju zaowocuje medalami na kolejnych zawodach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.