6 medali z Mistrzostw Świata przywieźli Krystian i Marta

Comments Off on 6 medali z Mistrzostw Świata przywieźli Krystian i Marta

Ogromne sukcesy na Mistrzostwach Świata odnieśli zawodnicy naszej Akademii Taekwon-Do. Krystian Gortat zdobył tytuł mistrza świata we włoskim Jesolo, a Marta Mysur została wicemistrzynią świata.
18

17

13

W dniach 27-31 maja 2015r. we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata
w Taekwon-Do. W zawodach wzięło udział 1019 zawodników z 56 krajów. Reprezentacja Polski składała się z 67 zawodników. Polska reprezentacja zdobyła łącznie aż 40 medali.
Krystian i Marta przywieźli do Bełchatowa 6 medali, po 3 medale każde z nich.
Krystian wywalczył medale w konkurencjach drużynowych. Największym sukcesem było zdobycie złotego medalu w konkurencji układów. Wraz z Krzysztofem Gębickim, Piotrem Spyrą, Karolem Łuniewskim, Konstantym Łomińskim i Jakubem Gadzałą pokonali reprezentację Anglii, potem Włoch, a w finałowym starciu nie dali szans Norwegom. Dwa brązowe krążki Krystian wraz z drużyną juniorów zdobył w konkurencjach: technik specjalnych (skład drużyny: Jakub Gadzała, Eryk Niewęgłowski, Krystian Gortat, Dawid Słomka, Karol Łuniewski, Piotr Spyra) oraz testów siły (skład drużyny: Jakub Gadzała, Eryk Niewęgłowski, Krystian Gortat, Dawid Słomka, Karol Łuniewski, Przemysław Czerwiński).
Nasza Marta zdobyła w konkurencji indywidualnych technik specjalnych brązowy medal ulegając jedynie Ani Dąbrowskiej z Olsztyna (która zajęła drugie miejsce) oraz Rosjance Ekaterinie Kozlachkovey. Jest to największy sportowy sukces Marty w dotychczasowej karierze. Dwa srebrne medale Marta wywalczyła w konkurencjach drużynowych technik specjalnych (skład drużyny: Ewelina Zając, Marta Mysur, Ilona Omiecińska, Adrianna Dworniak) oraz testów siły (skład drużyny: Anna Dąbrowska, Adrianna Dworniak, Marta Mysur, Ilona Omiecińska).